Якщо дитина боїться води.
Якщо дитина боїться купатися у ванні, басейні або природному водоймищі, то пояснювати йому, як це здорово, переконувати, примушувати не має сенсу. Тиск лише посилить страх. Краще поверніть ігрові приклади. Приклад однієї бабусі, як вона привчила свою внучку до води:
Запропонувала дівчинці піти на річку, але сказала, що купатися вони не будуть, а будуть веселиться. Надула на пляжі невеликий басейн, принесла трохи води в нього, посадила туди ляльок, пупсів, м'ячик і дівчинка почала з ними грати. Потім попросила дитину принести з річки ще три цебра водички, нібито водички мало, а у бабусі спина болить. Внучка спочатку набирала воду біля самого берега з великою обережністю, проте це заняття їй сподобалося і допомагати "хворий" бабусі приносило задоволення. Так вони грали на пляжі кожен день поки була хороша погода. Поступово внучка стала заходити в річку по кісточки, потім по-коліно, щоб набрати відерце повніше. Початку плескатися в басейні з іграшками. Потім, спостерігаючи, як всім людям на пляжі подобається плавати в річці, погодилася поринути в воду, правда сидячи у бабусі на руках. А в кінці літа вже сама на всю купалася в річці разом з іншими дітьми.
Тільки так викликаючи участь і підтримку,можна розвіяти дитячі страхи. Якщо ви будете разом з дитиною грати з водою, демонструючи, що це безпечно і весело, то поступово він почне сприймати водну стихію не як ворога, а як друга. Адже вода красиво блищить, цікаво дзюрчить, освіжає в спеку. З часом настороженість у дитячій свідомості зміниться довірою. Ні в якому разі не можна висміювати страхи дитини, розповідати про них оточуючим. Інакше він замкнеться в собі, думаючи, що його ніхто не розуміє. Не варто торгуватися: мовляв, скупаєшся і отримаєш шоколадку або іншого заохочення. Тоді, навіть якщо дитина і погодиться увійти у воду, купання перетвориться для нього на тяжку обов'язок. Не приводите в приклад інших, сміливо купаються дітей, щоб ваша дитина не відчув себе нікчемою, не здатним на відважний вчинок. А ще, щоб самим не хвилюватися за дитину навчити його плавати. Дуже допомагають у справі привчання до плавання допоміжні засоби: надувні круги, жилети, нарукавники, окуляри і т. п. З ними дитина відчуває себе впевненіше, так і батькам спокійніше.