3 способи знайти компроміс.
1. Пояснення. Найдієвіший метод - поговорити. Ви завжди можете пояснити дитині свою точку зору. Коли ви хочете домогтися порядку в кімнаті. не використовуйте аргумент "бо так треба", не ставте в приклад якогось однолітка. Це тільки озлобить дитини, зачепить його. Постарайтеся логічно пояснити необхідність чистоти в будинку ("Це означає, що ти гарна господиня"), наведіть аргументи, які покажуть користь вчинків саме для дитини як особистості ("Ти будеш більш впевненим у собі, якщо виявиш силу волі для того, щоб зробити убору").
2. Спільне рішення. Ви виховуєте особистість, а тому вчіться розуміти і приймати її звички. Замість того щоб резонувати "Перед сном іграшки повинні бути прибрані!", запитайте дитину: а коли він сам хотів все зробити?
3. Заохочення. Мова не про матеріальні нагороди за"особливі досягнення".Це вміння помітити добрі вчинки, які дитина зробив без вашої вказівки. Навчіться бачити дрібниці і нагороджувати дитини за них. Наприклад, після виконаного домашнього завдання зробіть що-то разом з дитиною: зіграйте в його улюблену гру, подивіться мультфільм. Найцінніше, що ви можете дати йому, - час, проведений з вами.